Ο Αλμωπός Αριδαίας υπερασπίστηκε την έδρα του και νίκησε τα Τρίκαλα με 3-0, με αποτέλεσμα να ανέβει στους 38 πόντους (6η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 21 πόντους (17η θέση).

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο από τα πρώτα λεπτά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Ρόβα στο 5' λεπτό. Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν στο 2-0 για την ομάδα από την Αριδαία, αφού ο Ζάχαρος πέτυχε τέρμα στο 36' λεπτό.

Ο Αλμωπός Αριδαίας κατάφερε να συντηρήσει το προβάδισμα του στο δεύτερο ημίχρονο και να κλείσει κάποιους αμυντικούς διαδρόμους, με τον Ρίβας στο 90' λεπτό, να κάνει το 3-0, το οποίο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Γιαλαμούδης, Σουλιώτης, Σέχου, Πρίκας, Κολλαράς, Ζαχαρός, Κέρθι, Γιουκούδης, Ρόβας, Πέττας.

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Ντιαλόσι, Γκοβίνας, Ελευθεριάδης, Ευθυμίου, Ιωαννίδης, Μανίσογλου, Μυλόπουλος, Νιάρος Ριζογιάννης, Σανδραβέλης.