Με τα χρώματα της Μούρθια θα αγωνίζεται από τη νέα χρονιά ο πρώην παίκτης των Τρικάλων Όβι Σόκο, όπως ανακοίνωσε και επίσημα ο ισπανικός σύλλογος.
Η Μούρθια πολιορκούσε στενά τον Βρετανό παίκτη, θέλοντας να τον αποκτήσει πριν την ολοκλήρωση του περσινού ισπανικού πρωταθλήματος. Αυτό όμως δεν έγινε καθώς ο Σόκο κατέληξε για 2 μήνες στην ιταλική Μπρίντιζι.
Πλέον όμως ο 25χρονος σέντερ θα εξαργυρώσει τις πολύ καλές του εμφανίσεις με την ομάδα των Τρικάλων και θα αγωνιστεί στην ACB. Την περσινή χρονιά ο Σόκο σε 19 παιχνίδια στην Basket League, είχε 16,5 πόντους, 7,9 ριμπάουντ και 2,6 ασίστ κατά μέσο όρο σε κάθε αναμέτρηση.
basketblog.gr
![Aπό τα Τρίκαλα BC στη Μούρθια](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/trikalaenimerosi/Default/Blog/soko5-1.jpg)
![Facebook Like Facebook Like](/Media/Default/Static/kosmoslarissa.png)
Tο kosmoslarissa.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.