Με ήττα αποχαιρετά το 2022 ο ΑΟ Τρίκαλα, αφού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ηττήθηκε ε 1-0 από την ΑΕ Λευκίμμης.

Η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου ταξίδεψε με πολλές απουσίες στην Κέρκυρα, ήρθαν και οι τραυματισμοί των Θεολόγου και Γκοβίνα κατά την διάρκεια του αγώνα και τελικά ήρθε η ήττα, που έριξε τον ΑΟΤ από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημίχρονου όταν ο Βέμπρης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΛΕΥΚΙΜΜΗ: Παγκάρης,Πουλημένος, Κωστακιώτης, Ματσοβίλα, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Πότσης, Γαστεράτος, Βέρμπης, Χατζησταθίου.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γρηγοριάδης, Λουκάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Θεολόγου (15’ Γκοβίνας, 30’ Λώττας), Παπακώστας, Τσιαφίτσας (65’ Κοντογεώργος), Αλεξίου (71’ Λώττας), Κουσκουνάς, Κορέλας, Κωστόπουλος